Revista PERPJEKJA

Ndodheni këtu: Faqja kryesore » Nr. 21
E Martë, 26 Tet 2021

Nr. 21

E Shtunë, 22 Tetor 2011 22:33

Nëna armene

Publikuar në Nr. 21 Shkruar nga Albana Shala
Mbyllni sytë dhe lëreni mendjen të fluturojë e lirë. Lëshojeni gjithë peshën e trupit mbi dysheme. Ndjeni se si merrni frymë, se si nxirrni frymë, njëhësohuni me frymëmarrjen tuaj». Gary ecën ngadalë mbi parketin e
E Shtunë, 22 Tetor 2011 22:36

Përdhunimi

Publikuar në Nr. 21 Shkruar nga Anna Skura
Nata depërtoi thellë në mendjen time e u përhap ngadalë në trupin tim, i cili rënkonte mes çarçafëve të bardha. Frymëmarrja po bëhej gjithmonë e më e vështirë, zemra po shtonte rrahjet, ndërkohë që djerse të
Pavarësisht nga fakti se Skënderbeu është një nga simbolet, ose më mirë të themi SIMBOLI më i njohur i nacionalizmit shqiptar, dhe megjithëse ka një mori shkrimesh, artikujsh, monografish dhe romanesh mbi këtë
Faqja 4 nga 4