Revista PERPJEKJA

Ndodheni këtu: Faqja kryesore » Meri Lalaj
E Dielë, 21 Kor 2024

Meri Lalaj

Qentë nuk angullijnë më

E Mërkurë, 19 Tetor 2011 08:25 Publikuar në Nr. 11-12

Qentë nuk angullijnë më, nuk lehin, nuk kuisin. Ata heshtën, u tulatën, u nemitën, u strukën, të frikësuar e të lemerisur me të dëgjuar kërcitjet e pushkëve, kërkëllitjet e automatikëve, pëlcitjet e bombave dhe granatave. Bota shqiptare u përmbys kryekrejt nga marrëzia e njerëzve.