Revista PERPJEKJA

Ndodheni këtu: Faqja kryesore » Agim Vinca
E Premte, 01 Dhj 2023

Agim Vinca

Edhe një vit i mbrapshtë në historinë shqiptare

E Hënë, 17 Tetor 2011 20:14 Publikuar në Nr. 10

Ngjarjet tragjike të marsit 97 tronditën jo vetëm Shqipërinë si shtet (atë gysmëShqipëri edhe ashtu të cunguar), por edhe mbarë kombin shqiptar në Ballkan dhe kudo betër në botë. E si të mos e trondisnin? Sikur nuk mjaftonte dhuna dhe terrori i